A L’Oréal egyetlen termékét és az összetevőit sem teszteli állatokon. Több, mint 30 éve az alternatív tesztelési módszereket alkalmazók élvonalába tartozunk.
Vásárlóink egészsége és biztonsága mindig abszolút elsőbbséget élvez a L’Oréal számára.
Akárcsak az állatvédelem támogatása.
Az állatokon végzett tesztelés kérdése egy civil szervezet révén és egy keretszabályozásban merült fel a 2000-es években. A L’Oréal már jóval ezelőtt alternatív módszereket fejlesztett ki és egy egyedülálló technológiát alkalmazott: rekonstruálta az emberi bőrt, majd egyéb struktúrákat is, mint pl. a szaruhártya vagy egyéb nyálkahártyák.
A L’Oréal igazi úttörőként 1979 óta állít elő rekonstruált emberi bőrmodelleket laboratóriumaiban. Később ezeket a módszereket az illetékes hatóságok is jóváhagyták. Egyéb eszközöket is létrehoztak, amelyekkel hitelesen alkalmazható stratégiákat tudnak használni a biztonságosság értékelésére az állatkísérletek helyett. 1989-ben – tehát már 14 évvel az ezt előíró rendelet előtt – a L’Oréal teljesen felhagyott az állatokon történő termékteszteléssel.
GY.I.K.
Olvassa el a válaszokat
Teszteli-e a L’Oréal a termékeit állatokon?
A L’Oréal egyetlen termékét és annak összetevőit sem teszteli állatokon. A vállalat több mint 30 éve az alternatív módszereket alkalmazók élvonalába tartozik. 1989-ben – tehát már 14 évvel az ezt előíró rendelet előtt – a L’Oréal teljesen felhagyott az állatokon történő termékteszteléssel.
Milyen alternatív módszereket fejlesztett ki a L’Oréal az állatkísérletek helyett?
A L’Oréal 1979 óta állít elő a laboratóriumaiban rekonstruált emberi bőrmodelleket annak érdekében, hogy a biztonságossági in vitro vizsgálatokhoz ne legyen szükség állatokra. A Csoport éppen ezért élen jár az alternatív biztonságossági értékelési módszerek alkalmazásában. A L’Oréal azóta megnyitotta Episkin központjait* Lyonban (Franciaország), Shanghaiban (Kína) és Rióban (Brazília), ahol rekonstruált bőrmodelleket készítenek. A rekonstruált bőrmodellek mellett a L’Oréal széles prediktív értékelő eszközkészlettel rendelkezik, amelyhez nem használnak fel állatokat, mint pl. molekuláris modellezés, toxikológiai rendszerek, képalkotó technikák és számos egyéb módszer.
Még több információt olvashat a prediktív értékelésről itt.
Ha nem tesztelnek állatokon, miért szerepel még mindig a L’Oréal a PETA-listáján azok között a vállalatok között, akik tesztelnek?
A L’Oréal egyetlen termékét és azok összetevőit sem teszteli állatokon. Mivel azonban termékeink Kínában is kaphatók, a L’Oréal még mindig szerepel a PETA azon vállalatok listáján, amelyek állatkísérleteket végeznek. Kínában az egészségügyi hatóságok bizonyos termékeikhez megkövetelik és végre is hajtják az állatkísérleteket.
Akkor miért vannak még mindig jelen Kínában?
Azáltal, hogy vállalatunk még mindig jelen van Kínában, a L’Oréal segíthet az állatokon végzett tesztelés szabályozásának megalkotásában. A L’Oréal a legaktívabb vállalat, amely együtt dolgozik a kínai hatóságokkal az állatokon végzett kísérletek teljes beszüntetése érdekében. Ennek eredményeképpen a Kínában kapható termékeink többségét már nem tesztelik állatokon.
Milyen intézkedéseket tesz a L’Oréal azért, hogy Kínában véget vessenek az állatokon történő tesztelésnek?
A L’Oréal több, mint 10 éve elkötelezetten azon dolgozik a kínai hatóságokkal és kutatókkal, hogy elismerjék az alternatív tesztelési módszereket és lehetővé tegyék a kozmetikai szabályozás megalkotását, amely teljesen és végleg megszüntetné az állatkísérletek alkalmazását. Ezáltal ma a Kínában gyártott és árult termékeinket „nem funkcionális” (biológiai aktivitás nélküli) termékeknek nevezzük, amelyeket nem teszteltünk állatokon. Ezek a „nem funkcionális” termékek a bőrápolási és sminktermékek, valamint a samponok. 2014-ben Episkin* központot nyitottunk Shanghaiban, ami lehetővé teszi számunkra, hogy rekonstruált bőrmodelleket állítsunk elő. Ezeket a bőrmodelleket in vitro biztonságossági vizsgálatokhoz használjuk, amelyekhez nem alkalmazunk állatokat, és amelyek a kínai hatóságok rendelkezésére állnak.
*Az Episkin egy rekonstruált emberi bőrmodell
A L’Oréal nem teszteli sem termékeit, sem azok összetevőit állatokon és az alternatív módszereket alkalmazók élvonalába tartozik.
Azonban bizonyos egészségügyi hatóságok dönthetnek úgy, hogy bizonyos kozmetikai termékeket állatokon tesztelnek, ahogyan ez Kínában történik. A L’Oréal a legaktívabb vállalat, amely több mint 10 éve együtt dolgozik a kínai hatóságokkal és kutatókkal azért, hogy elismerjék az alternatív tesztelési módszereket és lehetővé tegyék a kozmetikai szabályozás megalkotását, amely teljesen és végleg megszüntetné az állatkísérletek alkalmazását.
2015 óta a Kínában gyártott és árult termékeinket, mint minden „nem funkcionális” (biológiai aktivitás nélküli) bőrápoló termékünket, nem tesztelik állatokon.
Az 1980-as évek óta a L’Oréal hisz abban, hogy a biztonságossági értékelés jövője az alternatív, „prediktív” módszerek kifejlesztésétől függ, amelyek véget vethetnek az állatkísérleteknek. Ez a megközelítés a rekonstruált emberi bőrmodellek, a molekuláris modellezés és a nagy teljesítményű adatfeldolgozás területén elért eljelentős tudományos fejlődésnek köszönhetően alakulhatott ki. Huszonhét év telt el azóta, hogy legjobb kutató szakembereink létrehozták az első rekonstruált humán epidermist (emberi bőrt), ami egy nemzetközi forradalom kezdetét jelezte! Ez azt jelentette, hogy az állatokon végzett kísérletek 1989-re befejeződhettek – 14 évvel korábban, mint ahogyan azt törvényileg előírták – anélkül, hogy ez termékeink biztonságosságát csökkentette volna. Alternatív és prediktív értékelő modelljeinket, mint a „21. századi toxikológiáját” a nemzetközi tudományos közösség is támogatja.
Mindez tükrözi laboratóriumaink erőfeszítéseit és szakértelmét, valamint erősíti innovációinkat.
A szövettervezés a rekonstruált emberi szövet és egyéb szövet, mint pl. nyálkahártya és szaruhártya előállítását jelenti. A L’Oréal ezt a korszerű technikát használja az új molekulák hatásainak vizsgálatára annak érdekében, hogy tudományosan előjelezze azok jótékony (az ultraviola sugárzás kiszűrése, harc a bőr öregedése ellen stb.) vagy káros hatásait (irritáció, allergia, hormonrendszeri zavarok stb.).
Különböző rekonstruált bőrmodellek léteznek, amelyek felhasználhatók az aktív hatóanyag molekuláinak tesztelésére akár önállóan vagy egymással egyesítve. A L’Oréal ezeket a modelleket használja annak megértéséhez, hogy a molekulák hogyan reagálnak bizonyos bőrtípusokra, és ezáltal előjelezze azok hatásait még azelőtt, hogy a molekula bekerülne egy kozmetikai termék végső formulájába.